29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni düzenlendi
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yılı kutlamaları kapsamında Elbeyli İlçesi’ndeki Kaymakamlık Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Elbeyli Kaymakamı Sayın İbrahim Halil TOPRAK, Garnizon Komutanı Ütğm. Cenk ALKAN, Elbeyli Belediye Başkanı Sayın Süleyman ŞİMŞEK, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, polis ve askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.
Sayın Kaymakamımız İbrahim Halil TOPRAK, Garnizon Komutanı Ütğm. Cenk ALKAN ve Belediye Başkanı Süleyman ŞİMŞEK’in anıta çelenk koymasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, akabinde ise İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar yarın saat 09:45’de Elbeyli Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda devam edecek.
Akabinde çelenk sunma törenine katılan Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve daire amirleri Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK makamında ziyaret edildi.
Kaymakam İbrahim Halil TOPRAK Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Sayın Kaymakam İbrahim Halil TOPRAK'ın mesajı ise şöyle:
"Cumhur halk demektir. Halk ise devletimizi, milletimizi bir araya getiren en büyük gücümüzdür. Bu güç cumhuriyetle birlikte bundan 94 yıl önce taçlanmış. Özgürlüğüne düşkün aziz milletimiz Cumhuriyetle gücüne güç katmıştır. Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümünü sevinçle ve gururlar idrak ediyoruz. Milletimizin 94. senedir kıvançla taşıdığı en büyük zenginlik olan cumhuriyetimizi yükselterek, gururla geleceğe taşıyacağız. Cumhuriyet Türk Milleti ile beraber sonsuza dek yaşayacak ve canlı kalacaktır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakarlıklarıyla kurduğu cumhuriyetimizin müdaafası ve muhafazası herşeyden önemlidir. Biz de ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakarlıkta bulunmalı ve Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum."